• Týždeň otvorených dverí v Čitárni ŠI

• 30.04.2024 20:53
      • Marec je mesiacom knihy už od roku 1955, kedy ho v bývalom Československu vyhlásili na počesť Mateja Hrebendu s cieľom podporiť záujem o knihy a aktivizovať činnosť knižníc.
        Matej Hrebenda (10. 3. 1796 – 16. 3. 1880) sa do slovenskej histórie zapísal najmä ako popredný rozširovateľ slovenských a českých kníh. Šíril kultúru a osvetu. Na cestách zachraňoval pred skazou staré knihy a významnou mierou sa pričinil o budovanie knižníc. Kolportážou ovplyvnil kultúrny život na Slovensku. I keď sám nevidomý, predsa viedol slovenský ľud za svetlom poznávania.
      • V našom internáte si pravidelne pripomíname mesiac knihy nie len aktivitami v Čitárni, ale aj doplnením ponuky knižného fondu o nové tituly z rôznych žánrov, zakúpených z prostriedkov rodičovského združenia. Tento rok mal každý žiak možnosť prispieť svojím nápadom k výberu kníh, ktoré budú zakúpené, prostredníctvom "krabičky nápadov" umiestnenej vo vestibule pred aj počas akcie.

V čase od 18. do 21.03.2023 sa konal Týždeň otvorených dverí, kedy si žiaci spolu so svojimi vychovávateľmi prišli vybrať z noviniek v slovenskom aj anglickom jazyku. Počas tejto akcie sa v Čitárni Ši vystriedala viac ako polovica všetkých výchovných skupín. Niektorí žiaci zostali zaskočení z rozmanitosti a dobrého výberu kníh, iní, ktorí Čitáreň navštevovali pravidelnejšie boli milo prekvapení z jej žánrového preusporiadania. Každý, kto mal chuť čítať si tu našiel ten svoj titul.

KNIHY - pre niektorých neoddeliteľná súčasť povinného čítania a učenia sa, pre iných aj čas oddychu.

Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na Vašu opätovnú návštevu každý utorok od 18:00 do 19:30 a štvrtok v čase večere.

Fotogalériu k akcii nájdete tu.

Zodpovedná za akciu: Mgr. Hockicková