• Vianočná burza

• Milí žiaci,

pozývame Vás na Vianočnú burzu, ktorá sa uskutoční v dňoch 12.12.2023 a 13.12.2023 od 19.30 v ŠJ. Máte skvelú príležitosť predať, darovať, vymeniť alebo potešiť druhých svojimi handmade výrobkami (domáce dobroty, prírodné produkty, vianočné ozdoby, ručná práca a pod.). Súčasťou akcie bude aj bazár nepotrebných vecí (oblečenie, knihy, bižutéria a pod.). Viac info a prihlásenie sa do 6.12.2023 u p. vych. Mgr. Bačkovej a Bc. Adandedjanovej (4.poschodie). Tešíme sa na Vás!

• Mikulášsky stolnotenisový turnaj

• Milé študentky a milí študenti,

Stolný tenis je šport, ktorý podporuje fyzické zdravie a kondíciu, podporuje zdravú súťaživosť a zmysel pre fair play a preto sme pre Vás zorganizovali stolnotenisový turnaj ktorý sa uskutoční 7.12.2023 na 7. poschodí č. dv. 710.
            Tešia sa na Vás organizátori p. Mgr. Maguľáková a p. PhDr. Grundza u ktorých sa môžete prihlásiť, alebo sa prihlásiť u svojho vychovávateľa do 30.11.2023.

• Červené stužky - boj proti AIDS

• Červené stužky sú symbolom a názvom kampane boja proti AIDS. Náš školský internát sa aj v tomto roku zapojil už do 17. ročníka kampane Červené stužky. AIDS je celosvetový problém, ktorý sa dotýka aj Slovenska a každého jedného z nás, preto si príďte vypočuť fakty aj praktické tipy ako sa tomuto ochoreniu vyhnúť. Tešíme sa na Vás v pondelok, 04.12. o 19:30 v internátnej jedálni.

• Cvičenie pre všetkých

• Milé žiačky a milí žiaci,

cvičenie podporuje fyzické a psychické zdravie a preto sme si pre Vás pripravili ochutnávku cvičení, ktorými Vás prevedie pani vychovávateľka Bc. Kardoššová,

Veríme, že sa Vám takáto aktivita zapáči a že si ju zavediete do každodenného života.

Tešia sa na Vás organizátori p. Bc Kardoššová , p. Ing. Vargová a p. PhDr. Grundza u ktorých sa môžete prihlásiť alebo „len“ prísť na dohodnutý čas a miesto.

• Vymeň cigaretu za jablko

• ​​​​​​​V dňoch 27.11.- 30.11.2023 sa v našom ŠI uskutoční Európsky týždeň boja proti drogám. V rámci tohto týždňa sa uskutoční aj akcia " Vymeň cigaretu za ovocie".

• Stop drogám

• Milí žiaci,

tretí novembrový týždeň sa spája s názvom „Európsky týždeň boja proti drogám.“

Jeho poslaním je zamyslieť sa nad škodlivými účinkami fajčenia, alkoholu a drog a ich negatívnymi účinkami aj následkami.

Už pár rokov sa môžte zapojiť do celointernátnej akcie: „STOP DROGÁM!“ tým, že nakreslíte na výkres formátu A4, A3 svoj pohľad na drogy a fajčenie a ich škodlivoť, resp. vyhotovíte maľbu, fotografiu alebo karikatúru... Formu si zvolíte ľubovoľnú.

V rámci tejto tématiky bude odvysielaná aj relácia v rozhlase ŠI.

Vaše práce budú od 20. 11. – 30. 11. 2023 vystavené vo vestibule nášho ŠI.

Všetci zapojení žiaci dostanú sladkú odmenu.

Tešíme sa na Vaše kreatívne práce.

Vaši organizátori.

• Krásy Slovenska

• Milé študentky a študenti, v našom ŠI sa dňa 15.11.2023 o 19.30 hod. na 3. poschodí (310) uskutoční kvíz Krásy Slovenska. Cieľom akcie je poznať prírodné krásy a kultúrne zaujímavosti Slovenska. Súťažiť budú dvaja žiaci za každé poschodie. Tešíme sa na Vás.

• Divadelné predstavenie

• Milé študentky, študenti,

pozývame Vás do Národného divadla Košice na komédiu

Tom, Dick a Harry.

Stretnutie vo vestibule 8.11.2023 o 18:30 hod.

Lístky - 8. poschodie, č. dverí 820 B