• Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2024 🏒

• Milí žiaci,

aj v tomto šk. roku Vás pozývame sledovať live prenosy vzájomných zápasov z MS v ľadovom hokeji 2024, ktoré sa uskutočnia od 10. mája do 24. mája 2024 u našich českých susedov :

A skupina v Prahe ( O2 Arena )
            B skupina v Ostrave ( Ostravar Arena)

Slovensko je zaradené do B skupiny a live prenosy z Ostravar Arény (Ostrava) Vám sprístupníme na veľkom plátne v jedálni ŠI.

Všetky podrobné informácie, rozpis vzájomných zápasov, ich dátumy a časy nájdete na nástenke vo vestibule ŠI.

Tešíme sa na Vás !

Športu zdar !!!   :-)

• Deň zeme 🌎

• Deň 22. apríl je už tradične venovaný Dňu Zeme.

Máme radi našu planétu Zem, našu krajinu a preto chceme, aby aj naši žiaci získavali schopnosti na ochranu životného prostredia v ktorom žijeme.

Tento deň si pripomenieme vedomostným kvízom, ktorý pre Vás pripravili vychovávateľka Mgr. Kocurová a žiaci 21. výchovnej skupiny.

• Stolnotenisový turnaj

• Milé študentky a milí študenti,

Stolný tenis je šport, ktorý podporuje fyzické zdravie a kondíciu, podporuje zdravú súťaživosť a zmysel pre fair play a preto sme pre Vás zorganizovali stolnotenisový turnaj ktorý sa uskutoční 15.04.2024 na 7. poschodí č. dv. 710.

Tešia sa na Vás organizátori p. Mgr. Maguľáková a p. PhDr. Grundza u ktorých sa môžete prihlásiť, alebo sa prihlásiť u svojho vychovávateľa do 11.04.2024.

• Súťaž v halovom veslovaní

• Milí žiaci a žiačky,

dňa 08.04.2024 sa uskutočnia v ŠI "Majstrovstvá v halovom veslovaní - chlapcov a dievčat" na 8. poschodí č. miestnosti 810 o 19:00. Prihlásiť sa môžete na 8. poschodí u p. vychovávateľa Imricha.

• Týždeň otvorených dverí v Čitárni ŠI 📚

• Pozývame Vás do našej Čitárne na výstavu novozakúpených kníh pri príležitosti marca - mesiaca kníh, ktorá bude spojená s počúvaním audionahrávok. S radosťou Vás očakávame na prvom poschodí m. č. 112 od pondelka 18. do štvrtka 21.3 v čase od 18:30 do 19:30.

• Večer spoločenských hier 🎲🃏

• Milé žiačky a milí žiaci, pozývame Vás na celointernátnu akciu „Večer spoločenských hier", ktorá sa uskutoční v jedálni ŠI, dňa 20.03.2024, o 19:00 hod. Čaká Vás množstvo hier, zábavy a dobrej nálady.

• Konverzácie v angličtine

• V internáte sa v spolupráci s organizáciou Agapé realizujú stretnutia "Anglické konverzácie", ktoré sú pre našich žiakov bezplatné. Vedú ich native speakeri a realizované sú s týždňovou frekvenciou v miestnosti č.122 vždy v stredu o 19:00.

Všetci ste srdečne vítaní, tak neváhajte využiť túto bezplatnú ponuku na nezaplatenie :)

• Valentínska kvapka krvi 💉🩸

• !!Zmena!! termín 12.03. sa presúva na tento štvrtok 07.03 so stretnutím o 07:45 vo vestibule ŠI.

V stredu 14. februára sa začína 29. ročník Valentínskej  kvapky krvi kampane Slovenského Červeného kríža zameranej na podporu bezpríspevkového darcovstva krvi. Jej cieľom je osloviť predovšetkým prvodarcov z radov mladých ľudí. Do kampane, ktorá sa tradične spája s témou lásky sa vstupuje tento rok  so sloganom: Buďme k sebe láskaví, veď sme +/- rovnakí.

Darovať krv znamená darovať život. Darovanie krvi je v pohode. Je to hodina nášho času, ktorá niekomu zachráni život. Jedno darovanie vie zachrániť život až trom ľuďom. A ten pocit stojí za to.

Preto príď medzi nás 21.02. a 12.03.2024 o 8.00.hod (stretávka vo vestibule ŠI) a staň sa darcom.

Nahlás sa u p. vychovávateľky Adandedjanovej na 4.poschodí, ak si sa rozhodol vyhrnúť si rukáv pre dobrú vec.

• Valentínska pošta 💌

• Urob radosť svojmu kamarátovi, spolužiakovi, vychovávateľovi, či inému zamestnancovi ŠI prostrednictvom Valentínskej pošty.Nezabudni svoj pozdrav označiť menom, priezviskom a číslom izby svojho milovaného :) Valentísku poštu budú rozdávať Amorovi pomocníci v deň sv. Valentína.

Tešíme sa na Vaše kreatívne pozdravy!

Amor a jeho tím :)

• Srdce pre teba

• Vážení a milí študenti, týmto oznamom vás pozývam na akciu: ,,SRDCE PRE TEBA,,. Ktorá sa uskutoční dňa 13. 2. 2024 o 19.00 hodine, na čísle 310 ( 3 poschodie).

Zúčastnení študenti si môžu priniesť vlastný výtvarný materiál, mnoho tvorivých nápadov a dobrú náladu.

• Cvičenie pre všetkých

• Milé žiačky a milí žiaci,

Cvičenie podporuje fyzické a psychické zdravie a preto sme si pre Vás pripravili ochutnávku cvičení, ktorými Vás prevedie pani vychovávateľka Bc. Kardoššová,

Veríme, že sa Vám takáto aktivita zapáči a že si ju zavediete do každodenného života.

Tešia sa na Vás organizátori p. Bc. Kardoššová , p. Ing. Vargová a p. PhDr. Grundza u ktorých sa môžete prihlásiť alebo „len“ prísť na dohodnutý čas a miesto.

• Vianočná burza

• Milí žiaci,

pozývame Vás na Vianočnú burzu, ktorá sa uskutoční v dňoch 12.12.2023 a 13.12.2023 od 19.30 v ŠJ. Máte skvelú príležitosť predať, darovať, vymeniť alebo potešiť druhých svojimi handmade výrobkami (domáce dobroty, prírodné produkty, vianočné ozdoby, ručná práca a pod.). Súčasťou akcie bude aj bazár nepotrebných vecí (oblečenie, knihy, bižutéria a pod.). Viac info a prihlásenie sa do 6.12.2023 u p. vych. Mgr. Bačkovej a Bc. Adandedjanovej (4.poschodie). Tešíme sa na Vás!